HAKKIMIZDA

image

Bahar Turunç

Ankara doğumluyum. Bahçelievler Deneme Lisesinde orta öğrenimimi, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Lisans ve Yüksek lisansımı tamamladım. Resmi ve özel kuruluşlarda Uzman Psikolog olarak görev yaptım. Bu süreç içinde "Neden buradayız? Niçin böyle davranıyor ve yaşıyoruz? Davranışlarımız düşüncelerimizi etkiliyor mu? Yaşamdaki rolümüzü seçme ya da değiştirme olanağımız var mı?" tarzındaki sorular, karşıma değişik görüşleri çıkardı. Olumlu düşünce gücü ile başladığım bu yolculuk, düşünce sistemleri hakkında araştırma, eğitim, uygulamalarla devam etti ve Hipnoz- Meditasyon - Bioenerji - İmgeleme ve değişik terapi uygulamalarına da çalışma alanımda yer vermeye başladım.Misyon

Kişinin şimdi- şu anda hissettiği onu rahatsız eden durum önemlidir, düşünce ve davranışlarda gerekli değişiklik sağlanırsa sorun ortadan kalkar. Kişisel sorunlarda neden aramak yerine istenilen çözümü üretmek hedeflenir.

Vizyon

Yapılan danışma ve terapilerde, bilişsel- davranışsal yaklaşım çerçevesinde bireyin durumu ve ihtiyacına göre değişik uygulama yöntemlerini ayrı ayrı ya da bir arada kullanılır. Amaç kişinin en kısa sürede kendi farkındalığını kazanıp, gücünü hissederek, çözümlerini yaşama geçirmesidir.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

  ÇİFT YA DA EVLİLİK TERAPİSİ

  Evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Örnek olarak; cinsel yaşamda karşılaşılan güçlükler, karşılıklı güven problemi, aldatma, ayrılma, boşanma gibi durumlar gösterilebilir.

  BİREYSEL TERAPİLER

  Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir. Cinsel sağlık, cinsel işlev bozuklukları vb...

  ÇOCUK VE AİLE TERAPİLERİ

  Çocuk terapisi, davranışlarında veya duygularında psikolojik güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olmak için uygulanan teknik ve metodlardır. Çocuk terapisinde en sık rastlanan sorunlar; öfke kontrolü, uyum ve davranış sorunlarıdır.

  CİNSEL TERAPİLER

  Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir. Cinsel sağlık, cinsel işlev bozuklukları vb...

  ERGEN TERAPİSİ

  Ebeveynlerin boşanması, hastalık, yas gibi zorlu yaşamsal geçiş dönemlerinde, travma, anksiyete, depresyon, bağımlılık, yeme bozuklukları, kendine zarar verme gibi durumlarda ergenlere profesyonel anlamda destek olan terapi türüdür.

  İLİŞKİ TERAPİSİ

  İllişki terapisi; birbirleriyle ilişki içinde olan bireylerin yaşadığı iletişim güçlüğü, duygusal kopukluklar, öfke patlamaları, aldatma, cinsel isteksizlik ve benzeri konulardaki problemler üzerinde çalışan terapi türüdür.

  Kendinizi kötü mü hissediyorsunuz?

  Eğer cevabınız ''EVET'' ise bize soru sorabilirsiniz.

  SORU SORUN